Biegnę-Pomagam

Organizujemy Bieg po to, by pokazać, że taka choroba istnieje, a być może dzięki temu choćby kilka osób dowie się, dlaczego nie potrafi opanować wilczego głodu. Poprzez to wydarzenie chcemy pokazać, że wokół nas są osoby, które każdego dnia walczą z nieustannym uczuciem głodu, a otyłość może być związana z poważną chorobą, na którą chory nie ma żadnego wpływu.

Bieg organizujemy także po to, aby zebrać środki na budowę pierwszego w Polsce domu dla osób chorych na PWS. Dom będzie częścią Kompleksu „Potrafię Pomóc”.

Po co taki dom?

Osoby z PWS nie mogą pozostawać bez opieki osób z zewnątrz. W dorosłym życiu nadal nie będą potrafiły powtrzymać się od sięgnięcia po jedzenie, nie nauczą się tego NIGDY. Ich rodzice rezygnują z pracy, by mieć nad nimi stałą kontrolę.

Wyobraź sobie, że jesteś zamknięty w czterech ścianach z rosnącą irytacją, złością związaną z „odebraniem” samodzielności i wiecznym głodem. Z pewnością dla każdego byłaby to trudna sytuacja. My i nasze dzieci borykamy się z tym na co dzień.

Dom samodzielności dla chorych z PWS to jedyna szansa na namiastkę samodzielnego, dorosłego życia. W tradycyjnych domach opieki jest stały dostęp do kuchni i jedzenia, co dla nich jest dosłownie zabójcze!
Dlatego my rodzice walczymy o to, by w Polsce powstał pierwszy taki dom.

Chcemy by nasze dzieci…dorosłe dzieci miały na tyle „samodzielne” życie na ile to możliwe.

Bądźcie z nami i pomóżcie nam w zbudowaniu lepszej przyszłości dla naszych dzieci!

Wybierz miasto, w którym pobiegniesz!