Po co to wszystko…
9 kwietnia 2018
0

Po co to wszystko…..?

W 2016 roku, podczas okazjonalnego spotkania, dwie mamy chorych na PWS dziewczynek z Poznania zaczęły rozmawiać o problemach dotyczących wychowywania córek.

Okazało się, że mają identyczne odczucia. Nieznajomość choroby, a co za tym idzie częsty brak zrozumienia był odczuwalny każdego dnia. Właśnie dlatego zrodził się w ich  głowach pomysł zorganizowania biegu, na którym można pokazać, że są osoby, których zachowanie nie wynika z bycia niegrzecznym, że otyłość nie zawsze jest wynikiem objadania się słodyczami, czy chipsami. I tak w 2016 roku przebiegły I Bieg Świadomości o PWS.

Skoro one mogły to Rzeszów też może!!!

25.05.2017

I Bieg Rzeszowski był luźnym spotkaniem znajomych, którzy przybyli jednak z wielką energią i chęcią pomocy. Dobiegliśmy w pomarańczowych koszulkach do Fontanny na Bulwarach Rzeszowskich, gdzie rozdawaliśmy ulotki opisujące PWS i zbieraliśmy pieniądze na budowę pierwszego w Polsce Domu Samodzielności dla osób z tym zespołem. Wspomagała nas Fundacja Potrafię Pomóc. Ku mojemu zdziwieniu zainteresowanie było bardzo duże. Pomogło nam w tym Polskie Radio Rzeszów, które nagłośniało wydarzenie i wyjaśniało cel przedsięwzięcia.

Ciesząc się taką frekwencją w 2017 roku, w tym roku chcemy więcej!!!!

Zespół Pradera-Willego to codzienność moja i mojej rodziny. Nie jest łatwa. Lubimy działanie społeczne, ale przede wszystkim walczymy o lepszą przyszłość dla chorych dzieci, jednak sami, bez Waszej pomocy, ludzi dobrej woli, nie zrobimy nic. Dlatego biegamy i uświadamiamy…

Rucka Edyta